ESF' ye Hosgeldiniz.
Forumdan daha fazla faydalanabilmek icin uye olunuz.
Kayıt Ol

sharpie

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
a48xg6.jpg

66d7y1.jpg

phenomenon
Diameter : 22,00 mm.
Length : 44,00 mm e.
Material : SS
Capacity : 3 ml
Connector : 510
Finish of ATO : matte
Include two chimney
New deck with two air holes of 1.00 mm
Three level air holes position
125euro

v3n1au.jpg

w1uxow.jpg

phenomenon lite
Diameter : 22,00 mm.
Length : 44,00 mm e.
Material : SS
Capacity : 4 ml
Connector : 510
Finish of ATO : matte
Deck with two air holes of 1.00 mm and 1 of 0,8 mm
Include pmma tank
Three level air holes position
100euro
[video=youtube;uJtJWllSBxk]
[video=youtube;Bj1YCfjEGB0]
[video=youtube;93HMyxpINTY]

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:

verycurious

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
ne iyi oldu da klonu çıktı, ama kendime kota koyduğum için gem rta'yı mı önce almak yoksa bunu mu almak gerek diye kuşkuya düştüm:)

GERTAN72

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
ne iyi oldu da klonu çıktı, ama kendime kota koyduğum için gem rta'yı mı önce almak yoksa bunu mu almak gerek diye kuşkuya düştüm:)
Gem de besleme sorunları var diye ben hiç düşünmedim,almadan kullanıcılara bir sor istersen.

verycurious

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Gem de besleme sorunları var diye ben hiç düşünmedim,almadan kullanıcılara bir sor istersen.

yorumları başta iyiydi ama bir bakayım. zaten calix rba siparişi gelmeden harekete geçmeyeceğim. şu sıra aroma ağırlıklı ne çok rba çıktı, takip etmek zorlaştı:)
edit: geekvape avocado hakkındaki yazdıklarımı-sorduklarımı sildim, bakarken ilgi çekici geldi ayrı bir konusu olmayı hak ediyor gibi:)

Son düzenleme:

GERTAN72

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
yorumları başta iyiydi ama bir bakayım. zaten calix rba siparişi gelmeden harekete geçmeyeceğim. şu sıra aroma ağırlıklı ne çok rba çıktı, takip etmek zorlaştı:)

bu arada hiç genesis tarzı rba kullanmadım, şu yeni çıkan rta sanırım bu tarz ve bayağı enteresan bir atomizera benziyor. hele tekli coil ile (seramik bir parça takılıyken bir taraftaki hava deliğine) iyi bir sigara tarzı-aroma ağırlıklı atomizer olacağa benziyor. kullanan var mı forumda, bir bilgi bulamadım.

Authentic GeekVape Avocado RTA Rebuildable Tank Atomizer
https://www.fasttech.com/product/3975000

üreten geekvape'in sitesinde detaylı bilgi varmış, güzel gözüküyor
http://www.geekvape.com/project/avocado/
Avocadodetails6-1230x4185.jpg
Hangi ürün için kötü yorum var ki :) mesela calix te 510 akıtma problemi var,ne kadar iyi sarsanda hep bi akıtma endişesi olacak :) o yüzden calix de hiç bulaşmadım :)
İlginç bir ürüne benziyor,incelemek lazım :)

verycurious

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Hangi ürün için kötü yorum var ki :) mesela calix te 510 akıtma problemi var,ne kadar iyi sarsanda hep bi akıtma endişesi olacak :) o yüzden calix de hiç bulaşmadım :)

calix akıtma sorununu, ben de geç öğrendim. bir de 70 kişi birden alıyoruz, eğer bu sorunu çözemezsek takas ve ikinci el ilanları calix ile dolacak:)

ecowayt

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
calix akıtma sorununu, ben de geç öğrendim. bir de 70 kişi birden alıyoruz, eğer bu sorunu çözemezsek takas ve ikinci el ilanları calix ile dolacak:)
Calix te akıtma problemi sarımla çözülüyor ama havayı 510 dan aldığı için terleme problemi asla bitmez. Buna rağmen ben severek kullanıyorum çok çok sıkıntı yaratmıyor.
Gem rta kullandım besleme ve akıtma problemi yaşamadım, kullanımı keyifli ama buharı bana biraz sıcak geldiği için sattım sorun değil diyorsanız keyifli bir rta.

verycurious

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
Calix te akıtma problemi sarımla çözülüyor ama havayı 510 dan aldığı için terleme problemi asla bitmez. Buna rağmen ben severek kullanıyorum çok çok sıkıntı yaratmıyor.

Gem rta kullandım besleme ve akıtma problemi yaşamadım, kullanımı keyifli ama buharı bana biraz sıcak geldiği için sattım sorun değil diyorsanız keyifli bir rta.

terleme hiç problem değil, sevindim kronik akıtma sorunu olmadığına. hay aksi tam mesajı yazarken, yandan yeni bir mesaj gördüm calix rba v2 çıkmış hava deliği 510 yerine yandan olan bu hızlı gelişim çok zorlayıcı:)

• Beğendim
Tepkiler: archimede

archimede

E-Sigara Profesör
ESF Hakem Heyeti
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
terleme hiç problem değil, sevindim kronik akıtma sorunu olmadığına. hay aksi tam mesajı yazarken, yandan yeni bir mesaj gördüm calix rba v2 çıkmış hava deliği 510 yerine yandan olan bu hızlı gelişim çok zorlayıcı:)

Evet terleme ciddi bir problem değil ama hatalı kurulum yapılma riski her zaman oluyor. Aylarca calix kullandım mesela, 1 kere yanış kurulum yaptım. Gece 2-3ml likiti D2 ye akıtmış cihaz. Çipin üstüne akmış komple, D2 bozuldu.

Aslında gelişim de çok hızlı olmadı, aylardır kullanıcı talepleri vardı havayı 510 dan almasın diye, byLeo da bu isteğe kayıtsız kalamadı.

• Beğendim
Tepkiler: verycurious

napoleon

E-Sigara Tiryaki
ESF Tecrübeli
Evet terleme ciddi bir problem değil ama hatalı kurulum yapılma riski her zaman oluyor. Aylarca calix kullandım mesela, 1 kere yanış kurulum yaptım. Gece 2-3ml likiti D2 ye akıtmış cihaz. Çipin üstüne akmış komple, D2 bozuldu.

Aslında gelişim de çok hızlı olmadı, aylardır kullanıcı talepleri vardı havayı 510 dan almasın diye, byLeo da bu isteğe kayıtsız kalamadı.
keske bir aparat cikarsaydi su heatsinkler gibi daha ince. yandan gelen hava yine 510 daki delikten girerdi. halihazirda kullanicilarina da satardi.

OhMonsteR

E-Sigara Acemi

Calix malumlara dusmeden, alim gruplari kurulmadan goster kendinide paylastigim fotograftan ne zamandan beri kullandigimi gorebilirsiniz ilk biz getirttik calix i halada sorunsyz kullaniyorum ben hic akma sorunu yasamadim, terlemeye yapacak birsey yok yalniz ateslediginizde uflemezseniz en asgariye iniyor terleme.

OhMonsteR

E-Sigara Acemi

Calix malumlara dusmeden, alim gruplari kurulmadan goster kendinide paylastigim fotograftan ne zamandan beri kullandigimi gorebilirsiniz ilk biz getirttik calix i halada sorunsyz kullaniyorum ben hic akma sorunu yasamadim, terlemeye yapacak birsey yok yalniz ateslediginizde uflemezseniz en asgariye iniyor terleme.

OhMonsteR

E-Sigara Acemi
keske bir aparat cikarsaydi su heatsinkler gibi daha ince. yandan gelen hava yine 510 daki delikten girerdi. halihazirda kullanicilarina da satardi.

Calix in basligin bakin yeni base yapildi yandan havali suan prototip i sunuldu 10 gune kadar satisa cikmasi bekleniyor, ayrica eski calix kullanicilari base i satin alip v2 ye gecis yapabilecek.

verycurious

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
fasttech'deki klonuna dair yorumlarda görünce dikkatimi çekti. deck'teki vidalar arası mesafe çok kısa gibi. sarımı oraya koyup hava deliğine doğru aşağıya nasıl yaklaştıracağız belli değil. düşüp çaplı mı sarmak gerekecek yoksa coili iyice yukarı mı kaldıracağız, üstelik bir de nikel sarımlar uzun oluyor. neyse birilerinin kullanmasını ve yorumları beklemek makul geldi.

3982000-3.jpg

GERTAN72

E-Sigara Veteran
ESF Veteran
ESF Güru
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
malum phenomenon klonu,drip tipte ki oring sanırım orjinaline göre daha ince.chimney çok kolay hareket ediyor,orjinalinde bu şekilde değildi.doldururken biraz zorluk çekiyorum lakin tankın içimi muhteşem.

OhMonsteR

E-Sigara Acemi
malum phenomenon klonu,drip tipte ki oring sanırım orjinaline göre daha ince.chimney çok kolay hareket ediyor,orjinalinde bu şekilde değildi.doldururken biraz zorluk çekiyorum lakin tankın içimi muhteşem.

Bu resimdeki urun malum cloneu mudur hocam?

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğendim
Tepkiler: GERTAN72

filof

E-Sigara Acemi
fasttech'deki klonuna dair yorumlarda görünce dikkatimi çekti. deck'teki vidalar arası mesafe çok kısa gibi. sarımı oraya koyup hava deliğine doğru aşağıya nasıl yaklaştıracağız belli değil. düşüp çaplı mı sarmak gerekecek yoksa coili iyice yukarı mı kaldıracağız, üstelik bir de nikel sarımlar uzun oluyor. neyse birilerinin kullanmasını ve yorumları beklemek makul geldi.

3982000-3.jpg
Benimki halen yolda, direkt yorum yapamıyorum ama aralik kayfun lite'dan çok farklı değil gibi. Eğer gerçekten öyleyse 2 ya da 2,5 mm guzelce olur.

Gesendet von meinem A0001 mit Tapatalk

ecowayt

E-Sigara Profesör
ESF Profesör
ESF Tecrübeli
3 mm sarım oluyor fakat ben vidaları değiştirdim. Calixin yedek vidaları uyuyor ve bombeli değil düz olduğu için çok fazla yukarı kaldırmaya ihtiyaç duymuyor ve 3 mm lik sarım ile kullanıyorum gayet güzel.

Son düzenleme:

forro

E-Sigara Tiryaki
1 aydır bakınıyorum forumlara, sigara içiminde en iyi aroma veren cihaz olarak bu alet öne çıkıyor.
Herkes çok iyi aromasından ve soft bir içimi olduğundan bahsetmiş, zaten gerikalan şeylerin pek önemi yok, dolum zorluğu sarım zorluğu gibi şeyleri pek kafaya takmıyorum, içimi güzel olmadıktan sonra isterse kendi kendini sarıp doldursun neye yarar.
Bir adet sipariş geçmeyi düşünüyorum ama kafam iyice karıştı.
Phenomenon gus-mod sitesinde bir sürü çeşidi var arkadaşlar hangisi daha iyi, ne farkları var?

Momentous Phenomenon Atomizer GUS 105 AVRO
Phenomenon lite plus Atomizer RBA GUS 110 AVRO
Phenomenon lite v 1.1 Atomizer RBA GUS 110 AVRO
PhenomenoN zest v 2 Atomizer RBA ultra high 140 AVRO

Birde klonları geziniyor sitelerde, klon la orjinal arasında içim kalitesi aroma bakımından çok fark var mı?
Klon deneyip sonramı orjinal almalı yoksa direk orjinal mi sipariş vermeli onu düşünüyorum.